Ha viszont megbüntettek, és alá is írod a helyszíni bírságot, azzal elismered, hogy elkövetted a szabálysértést; ezután már nincs is jogod fellebbezni ellene. Ha van rá bizonyítékod, hogy nem követted el azt, amivel vádolnak, semmiképpen ne írd alá. Ilyenkor feljelentést tesznek ellened és a szabálysértési hatóság elé idézhetnek egy öt napon belüli időpontra. Ott kérheted, hogy mutassák meg az iratokat és a bizonyítékokat, kérdezhetsz, a bizonyítékaidat (tanú, irat, fotó, felvétel, stb.) felhasználhatod, ügyvédet vehetsz igénybe, megtámadhatod a határozatot. Az eljárás végén vagy büntetést szabnak ki, vagy megszüntetik az eljárást. Tudnod kell viszont, hogy az ott kiszabható pénzbírság maximális összege magasabb, mint a helyszíni bírságé.
Hogyan lesz a helyszíni bírságból börtönbüntetés?
Tudtad, hogy a biciklicsengő hiánya miatt nemcsak több tízezres bírságot lehet kiszabni, hanem figyelmeztetést is lehet alkalmazni?
És azt tudtad, hogy ha panaszt szeretnél tenni egy rendőri intézkedéssel szemben, akkor azt egy rendőrségtől független szervnél, a Független Rendészeti Panasztestületnél is megteheted?
Néhány, ebben a témában aktív civil szervezet:
Add tovább!
Úgy érzed, hogy erről a közérdekű információkról minél több embernek tudnia kéne? Akkor add tovább a kiválasztott üzenetet, légy részese te is a „Tudtad-e” kampánynak!